Рік народження: 1960
Посада: професор кафедри
Науковий ступінь: доктор геологічних наук
Вчене звання: старший науковий співробітник
E-mail: tiapkin.o.k@nmu.one, tiapkin.oleh@gmail.com
Викладає дисципліни: «Комплексування геофізичних методів», «Інтерпретація геофізичних даних», «Ядерна геофізика», «Геофізичні методи вирішення інженерних і геоекологічних задач»
Закінчив Дніпропетровський гірничий інститут у 1982 році за спеціальністю «Геофізичні методи розшуків і розвідування родовищ корисних копалин». З 1996 року після закінчення аспірантури працював у Центральній геофізичній експедиції Мінгео України (м. Дніпро) на посадах від геофізика до геофізика І категорії. У 1989 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата геолого-мінералогічних наук за спеціальністю 04.00.12 «Геофізичні методи розшуків і розвідування родовищ корисних копалин» на тему: «Раціональна методика обробки геофізичних даних при картування порід фундаменту (на основі фізико-геологічних моделей рудних вузлів та рудних полів південного сходу Українського щита)». У 1993-2017 рр. працював в Інституті проблем природокористування та екології НАН України (м. Дніпро) старшим науковим співробітником, завідувачем відділу антропогенних змін геологічного середовища, вченим секретарем Інституту та заступником директора з наукової роботи. У 1996 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника із спеціальності «Екологічна геологія». У 2005 р. обрано членом-кореспондентом Української екологічної академії наук. У 2011 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора геологічних наук за спеціальністю 04.00.22 «Геофізика» на тему: «Розв’язок геоекологічних проблем техногенно навантажених регіонів України геофізичними методами».
З якого року працює в університеті: з 2000 р. (за сумісництвом) та з 2017 р. (основне місце роботи).
Напрямки наукової діяльності: вирішення геоекологічних проблем техногенно навантажених регіонів України за комплексом геолого-геофізичних даних, обґрунтування та розробка геолого-геофізичних блоків систем екологічного моніторингу.
Опубліковано: понад 300 наукових праць, у т.ч. 1 підручник для вузів, 4 монографії. Загальна кількість публікацій в базі даних Scopus – 18, h-індекc – 3, кількість цитувань – 16.
Участь у міжнародних та національних наукових проектах: у 2005-2008 рр. приймав участь у міжнародному (німецько-швецько-іспано-польсько-українському) проекті Єврокомісії INCO-STREP-2005-013420 «Інноваційний метод он-сайт відновлення ґрунту від забруднення під існуючою інфраструктурою (Cleansoil)», з 1994-2017 рр. в рамках відомчої тематики НАН України керував та безпосередньо виконував численні НДР з вирішення проблем раціонального природокористування, техногенної безпеки та сталого розвитку техногенно навантажених регіонів України, у т.ч. розробка методичних підходів до встановлення гранично допустимих параметрів техногенного навантаження на природні компоненти території, розробка методології створення системи комплексного моніторингу навколишнього середовища для гірничодобувних регіонів, розробка та науковий супровід реалізації заходів Державної програми сталого розвитку регіону видобутку та первинної переробки уранової сировини (затверджено Постановою Кабінету Міністрів України 16.12.2004 р. №1691), розробка методології запобігання та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій у геологічному середовищі внаслідок видобутку корисних копалин, визначення надзвичайної екологічної ситуації, що склалася в Широківському районі Дніпропетровської області, та зон техногенно-екологічної небезпеки в Західному Донбасі (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 р № 122), геоекологічне зонування району м. Кривий Ріг для розподілу в обласному бюджеті коштів, отриманих від реалізації державної частини акцій ВАТ «КГМК «Криворіжсталь» на заходи щодо поліпшення еколого-економічного стану прилеглих населених пунктів, та ін.
Має досвід міжнародної мобільності: двічі проходив стажування у Інституті геофізики Гамбурзького університету (Німеччина), в рамках якого приймав безпосередню участь у німецько-ірландському та німецько-шотландському проектах океанічних сейсмічних досліджень з метою пошуків родовищ вуглеводнів у північній Атлантиці, а також гідромагнітних дослідженнях акваторії порту м. Гамбург з метою пошуків вибухо- та еконебезпечних об’єктів часів Другої світової війни. Неодноразово отримував персональні тревел-гранти для участі у закордонних наукових заходах від Європейської асоціації геовчених та інженерів – EAGE (2001, 2009, 2014, 2017 та 2019 р.).
Останнє підвищення кваліфікації: науково-педагогічного стажування в Інституті геотехнічної механіки ім. Полякова М.С. НАН України з 16.12.2019 р. до 13.03.2020 р.
Додаткові професійні обов’язки: експерт з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член спеціалізованої вченої ради К 20.052.01 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (спеціальності «Геофізика» та «Геологія нафти і газу», геологічні науки); заступник головного редактора збірника наукових праць Інституту проблем природокористування та екології НАН України «ЕКОЛОГІЯ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ» та член вченої ради цього Інституту
Перелік основних публікацій.
Scopus
ORCID
Google scholar